O firmě, úvodní stránka Novinky, akce Prodej prezentační techniky Pronájem prezentační techniky Kde nás najdete

Pronájem notebooku v Praze

Katalog pronájmu notebooků

Notebooky značky IBM s výkonem Pentium III, Pentium IV, Core2Duo, Core i5, Core i7
K notebookům půjčujeme presentery, usb klíčenky, dokovací stanice apod.
NOTEBOOKY
NOTEBOOK IBM T20
Bližší informace o produktu NOTEBOOK PIII
200,- Kč bez DPH
NOTEBOOK IBM T30
Bližší informace o produktu NOTEBOOK P4-M
300,- Kč bez DPH
NOTEBOOK IBM T41
Bližší informace o produktu NOTEBOOK P4-M
400,- Kč bez DPH
NOTEBOOK IBM T42
Bližší informace o produktu NOTEBOOK P4-M CENTRINO
500,- Kč bez DPH
NOTEBOOK IBM T60
Bližší informace o pronájmu NOTEBOOK CORE2DUO IBM T60
600,- Kč bez DPH
NOTEBOOK IBM T61p
Bližší informace o produktu NOTEBOOK CORE2DUO
700,- Kč bez DPH
TABLET-PC IBM X200T
Bližší informace o pronájmu TABLET-PC CORE2DUO IBM X200T
800,- Kč bez DPH
TABLET-PC IBM X220T
Bližší informace o pronájmu TABLET-PC CORE i5 IBM X220T
900,- Kč bez DPH
NOTEBOOK IBM W500
Bližší informace o pronájmu NOTEBOOK CORE2DUO IBM W500
1 000,- Kč bez DPH
NOTEBOOK IBM W510
Bližší informace o pronájmu NOTEBOOK CORE i7 IBM W510
1 100,- Kč bez DPH
NOTEBOOK IBM W520
Bližší informace o pronájmu LAPTOP CORE i7 IBM W520
1 200,- Kč bez DPH
NOTEBOOK IBM W530
Bližší informace o pronájmu LAPTOP CORE i7 IBM W530
1 300,- Kč bez DPH
NOTEBOOK
LENOVO X270 TOUCH

Bližší informace o pronájmu NOTEBOOK LENOVO X270 TOUCH
1 400,- Kč bez DPH
NOTEBOOK
LENOVO T560 TOUCH

Bližší informace o pronájmu ULTRABOOK CORE i5 LENOVO T560 TOUCH
1 800,- Kč bez DPH
NOTEBOOK
LENOVO T570 TOUCH

Bližší informace o pronájmu NOTEBOOK CORE i7 LENOVO T570 TOUCH
2 000,- Kč bez DPH
BLUETOOTH: Zařízení určené pro bezdrátovou komunikaci. Komunikuje prostřednictvím radiových vln na frekvenci 2,4GHz. Využívá se především na komunikaci na kratší vzdálenost (do 10m). Maximální přenosová rychlost je 1Mbps. Pro svou energetickou nenáročnost se používá především v mobilních telefonech a PDA zařízeních.
CPU (PROCESOR): Základní řídící a výpočetní jednotka počítače, která zpracovává data a řídí jejich přenos. Tato jednotka obsahuje obvody pro interpretaci a vykonávání instrukcí. Skládá se z mikroprocesoru a části vnitřní paměti. Rychlost CPU (Central Processing Unit) je dána především svou architekturou, dále taktovací frekvencí (počet operací, které lze provést za sekundu v MHz), šířkou (maximální číslo, které je možné zpracovat v rámci jedné operace přesunutím do CPU), rychlostí sběrnice a velikostí paměti cache. Mikroprocesor je složitá elektronická součástka, která zajišťuje vlastní provádění operací a řízení činností celého počítače. Obsahuje registry, které mohou využívat programátoři (čítač instrukcí, registr příkazů) a bloky, které jsou nepřístupné - řadič a aritmeticko-logickou jednotku.
DISPLEJ (OBRAZOVKA, MONITOR): Displej (z anglického display – zobrazit) je zařízení, které zobrazuje nejrůznější informace jako je text, obrázky, video. Displeje se používají u elektronických přístrojů již velmi dlouho, dnes bychom mohli hovořit spíše o digitálních zařízeních. Ve většině případů bývá displej základním výstupním prvkem těchto digitálních zařízení. Jedná se o zařízení typu budík, digitální fotoaparát, mobilní telefon, UMPC, notebook, monitor, televizor, a podobně.
ETERNET (LAN): Ethernet je typ počítačové sítě, který je dnes nejrozšířenější v lokálních počítačových sítích (LAN). Byl původně navržený firmami Intel, DEC a Xerox. Struktura této sítě je sběrnicová. Původně byl navržen pro rychlosti 10 Mb/sec. V současné době se používají maximální rychlosti 100 Mb/sec a 1000 Mb/sec. Jako přenosové médium se pro Ethernet dříve používal převážně tenký koaxiální kabel (10Base-2) zakončený BNC konektory, dnes to je především kroucená dvoulinka (10BaseT) zakončená konektory RJ-45.
FLOPPY (FDD, DISKETA, PRUŽNÝ DISK): Disketová mechanika počítače je zařízení pro uchovávání souborů na výměnná magnetická média (nosiče informací). Funguje na principu magnetického záznamu, podobně jako magnetofonový pásek. Používá se všude tam, kde potřebujete informace přenášet mezi počítači a archivovat informace. Médium je tvořeno jedním kotoučem z plastické hmoty, na kterém je nanesena magnetická záznamová vrstva. Kotouč je vložen do obalu z umělé hmoty, se kterým se vkládá do disketové mechaniky. Je to vlastně napůl gramofonová deska a napůl magnetofonová kazeta. V dnešní době se rozumí mechanika pro čtení a zápis 3,5" disket s kapacitou 1,44MB.
GRAFICKÁ KARTA (VIDEOKARTA): Grafická karta je součást počítače (hardware), obsahuje displejový řadič, který umožňuje připojení monitoru (popř. TV obrazovky či jiného zobrazovacího zařízení) a stará se o jeho obsluhu. Nejstarším videoadaptérem byl adaptér černobílého displeje MDA (Monochrome Display Adapter) z roku 1981, který uměl zobrazovat jenom text. Následoval jednobarevný grafický adaptér Hercules HGC (Hercules Graphics Controller) z roku 1982, který postupně nahradily barevné grafické adaptéry CGA (Color Graphics Array), vícebarevné grafické pole MCGA (Multi-Color Graphics Array), rozšířené grafické adaptéry EGA (Enhanced Graphics Adapter) z roku 1984, poté obrazové grafické pole VGA (Video Graphics Array) z roku 1987 a později Super VGA. Z posledních let pocházejí videoadaptéry Very High Resolution Graphics Adapter 8514/A a rozšířené grafické pole XGA (Extended Graphics Array) a nejnovější TIGA (Texax Instruments Graphics Architecture), který už pracuje jako samostatný pomocný počítač.
HARDDISK (HDD, PEVNÝ DISK, FIXED DISK, WINCHESTER DISK): Médium schopné velmi rychle uschovat nebo vyvolat velké množství dat v počítači. Pro ukládání dat se používá v harddisku magnetický zápis. Disk je tvořen dvěma a více kovovými kotouči, na nichž je nanesena vrstva magnetického materiálu. Kotouče jsou umístěny v hermetickém pouzdře s vlastním pohonem, vybavovacím mechanismem a elektronikou. V současné době se harddisky používají jako hlavní "datový sklad" počítače. Na pevném disku je zpravidla uložen operační systém a všechen ostatní software. Při startu systému a při souštění různých programů si počítač načte data do daleko rychlejší operační paměti RAM. Kromě kapacity disku je velmi důležitá i jeho rychlost. Rychlost záleží na otáčkách (dnes nejčastěji 7200ot/min) a na použitém rozhraní. V nových počítačích se setkáváme nejčastěji s rychlým rozhraním serial ATA (SATA). Pro většinu aplikací stačí i starší rozhraní UATA.
IEEE 1394 (FIREWIRE): Standardizovaný port pro připojení rychlých sériových zařízení, jako jsou zařízení pro úpravu digitálních obrazových a zvukových záznamů. (Institute of Electrical and Electronics Engineers)
IRDA (INFRAPORT): Mezinárodní standard IrDA vznikl jako nový komunikační standard v roce 1993. Celý tento standard je zastřešený organizací Infrared Data Association, která v dnešní době čítá cca 150 společností v čele například s IBM, Sharp, Hewlett-Packard, Apple, Canon a další. Celá technologie IrDA je založena na komunikaci prostřednictvím světelného paprsku infračerveného světla, které je mimo spektrum viditelnosti lidského oka. Tento paprsek má vlnovou délku zhruba 875nm s tolerancí 30 nm a je vydáván infračervenou diodou LED. Jako přijímač pak slouží světlocitlivá fotodioda typu PIN. Po dopadu fotonů je na této diodě generován elektronový impuls. Tento standard podle své specifikace IrDA umožňuje v sériovém režimu na vzdálenost 1m v kuželu 30 stupňů teoretickou přenosovou rychlost až 4 Mbit/s. Toto je však pouze teoretická hranice a naprostá většina zařízení je schopna komunikovat od rychlosti 9,6 kbit/s. Základní specifikace IrDA 1.0 dosahuje přenosové rychlosti až do 115,2 kbit/s. Jednotlivé stupně jsou 2,4 kbit/s, 9,6 kbit/s, 19,2 kbit/s, 38,4 kbit/s, 57,6 kbit/s a 115,2 kbit/s. Data na IrDA portu jsou posílány ve formátu jako na klasickém sériovém rozhraní v podobě asynchronního bitového slova, které je započato startovacím bitem. Hlavní nevýhodou toho to rozhraní je, že je vyžadována přímá viditelnost komunikujících zařízení a jeho horší spolehlivost na delší vzdálenosti.
KLÁVESNICE (KEYBOARD): Klávesnice je zařízení pro vstup dat do počítače. Pomocí ní se zadávají počítači příkazy a říká se programu co má dělat.
LAPTOP (PŘÍRUČNÍ POČÍTAČ): Malý přenosný kufříkový počítač napájený baterií, resp. akumulátory, který lze položit na stůl nebo jej držet na kolenou např. v letadle (lap je klín). V jednom celku je základní jednotka, klávesnice i LCD displej. Hmotnost těchto počítačů se pohybuje kolem 5 kg.
MODEM: Modem je zařízení pro MODulaci a DEModulaci (proto ModDem) signálu počítače. Modem se používá pro připojení počítače k internetu pomocí telefoní linky. Převádí digitální signál z počítače na analogový signál, který se šíří linkou. Rychlost připojení je dána maximální podporovanou rychlostí modemu, kvalitou a zatížeností linky. Dnes se setkáváme nejčastěji s rychlostí 56kb u klasické linky nebo 64kb u digitální ISDN linky. Vedle klasických modemů jsou dnes velmi rozšířené i ADSL modemy, které využívají vyšších frekvencí, které už nejsou slyšitelné lidskému uchu.
MYŠ: Nejpoužívanější polohovací zařízení používané pro ovládání počítače. Zaznamenává svojí polohu a její změny, které předává počítači, který na jejich základě mění polohu například kurzoru v operačním systému, počítačové hře apod. Myš je vybavena obvykle dvěmi nebo třemi tlačítky. První myš byla vynalezena v roce 1963. V dnešní době jsou k dispozici myši kuličkové (prakticky vymírající druh), optické a laserové. Na trhu jsou i bezdrátové myši, které pracují s infračerveným nebo radiovým spojením.
NOTEBOOK: Je ještě měnší typ než laptop. Je to zatím nejmenší běžný typ opravdu přenosného počítače napájený baterií, resp. akumulátory (notebook je zápisník). Původně měl velikost sešitu A4. Dnes jsou již notebooky velikosti A5 s hmotností od 1 kg, běžná hmotnost je 2,5 kg. Přenosné typy těchto zařízení se obtížně modifikují a jsou dražší, neboť se platí za miniaturizaci a za akumulátor (za stejnou cenu dostanete nižší výkon). Notebooky poskytují uživateli ty samé přednosti, jako osobní počítač, nebo desktop. Notebooky obsahují ty samé komponenty, jako klasické osobní počítače. Jenom jsou miniaturizovány a rozmístěny v počítači tak, aby zabíraly co nejméně místa.
OPTICKÁ MECHANIKA (CDROM, DVDROM, BLUE-RAY, HD DVD, VYPALOVAČKA): Optická mechanika je zařízení pro čtení CD a DVD disků. Některé optické mechaniky jsou schopny i zapisovat data na medium. V praxi se nejčastěji setkáváme s těmito mechanikami: CD-ROM - čte CD, CDRW - čte a zapisuje CD, DVD/CDRW (combo) - čte CD a DVD a zapisuje na CD, DVDRW - čte a zapisuje na CD i DVD, DVD média jsou několika druhů. +R, -R - klasické médium pro záznam až 4,7GB dat. +R a -R se liší jen použitou technologií. RW - přepisovatelné médium které je možné po zapsání dat naformátovat a použít pro zaápis jiných dat. RAM - médium na které je možné zapisovat a mazat stejně jako na pevný disk.
PCMCIA CARD: Rozšiřující adaptér velikosti přibližně kreditní karty, který umožňuje přidat k notebooku libovolné další zařízení tohoto formátu, např. modem, síťovou kartu apod. Notebook musí mít k dispozici PCMCIA Card slot, nicméně ten prakticky všechny notebooky mají.
PS/2: Kulatý port používaný k připojení myši nebo klávesnice k notebooku nebo ke stolnímu počítači. Obvykle je v zelené (pro myš) a fialové (pro klávesnici) barvě, stejně jako příslušná koncovka kabelu myši nebo klávesnice, aby zapojení bylo snadné i pro laika.
RAM (Random Access Memory, OPERAČNÍ PAMĚŤ): V popisu počítače se takto označuje nejčastěji hlavní operační paměť, která slouží k uložení informací pro mikroprocesor, by mohl pracovat. Malá paměť RAM může běh počítače velmi zpomalit. Velikost operační paměti určuje použitelnost operačního systému. Zde jsou doporučené velikosti paměti pro různé verze operačního systému Windows: Windows 98SE - 64MB RAM, Windows 2000 Pro - 128MB RAM, Windows XP - 256MB RAM
SÍŤOVÁ KARTA (NET CARD): Zařízení pro komunikaci dvou a více počítačů nebo jiných periferií. Umožňuje připojení do sítě LAN. V počítači je dnes síťová karta integrovaná. Je možné ji také připojit do portu PCI. U notebooků se dá síťová karta přidat do PCMCIA portu.
TOUCHPAD: Důležité zařízení používané u notebooku, laptopů a podobných mobilních zařízení pro nahrazení běžné počítačové myši. Vyrábí se v mnoha provedeních závisejích na výrobci ale zpravidla se nejedná o jiné provedení než o obdelníkovou plošku, ne větší než 50 cm čtverečních.
USB (Universal Serial Bus): Počítačové rozhraní, které slouží k připojení různých periferií k počítači. Nejčastěji připojujeme k počítači pomocí USB tiskárny, scanery, digitální fotoaparáty, Mp3 přehrávače a další zařízení. USB zařízení vyhovuje standartu Plug and Play a je možné ho připojovat a odpojovat za běhu počítače bez nutnosti restartu. V současné době se používají nejčastěji dvě verze USB. Starší USB 1.1 komunikuje rychlostí 8-12Mbps a novější USB 2.0 rychlostí až 480Mbps.
WIFI (WLAN, WIreless FIdelity, BEZDRÁTOVÁ SÍŤ): WiFi slouží především k bezdrátovému propojení počítačů do LAN. Pomocí WiFi je ale možné realizovat i připojení k internetu. Pomocí WiFi je možné propojit přímo dvě zařízení, častěji se ale používá Acess Point, který zprostředkovává komunikaci mezi více zařízeními. V současné době jsou rozšířené tyto normy: 802.11a (rychlost komunikace 54Mb/s, pásmo 5GHz – v ČR se zatím nepoužívá) 802.11b (rychlost komunikace 11Mb/s, pásmo 2,4GHz) a 802.11g (rychlost komunikace 54Mb/s, pásmo 2,4GHz)
ZÁKLADNÍ DESKA (MAINBOARD, MOTHERBOARD, MATEŘSKÁ DESKA): Nejdůležitějším jádrem a hlavní součástí osobního počítače je systémová jednotka. Součástí systémové jednotky je základní deska. Základní deska zajišťuje vlastní počítání a řízení všech dalších částí. Typ základní desky (XT, AT) určuje charakter celého počítače. K součástem základní desky patří centrální procesorová jednotka CPU, operační paměť, ROM BIOS, systémová sběrnice, CMOS, generátor kmitočtu aj. (označení PC znamená Personal Computer, tedy osobní počítač).
ZVUKOVÁ KARTA (SOUND CARD): Zvuková karta je rozšiřující karta, kterou počítač používá pro přehrávání a záznam zvuku z různých typů souborů.

Ukázka z našich referencí:

internetová kavárna
Internetová kavárna

firemní školení
Firemní školení

Pronájem projektoru v Praze | Pronájem plazmy (televize) v Praze | Pronájem notebooku v Praze | Pronájem ozvučení (zvuku) v Praze | Pronájem osvětlení (světelné techniky) v Praze Pronájem hlasování O firmě, úvodní stránka | Novinky, akce | Prodej prezentační techniky | Pronájem prezentační techniky | Kde nás najdete
GOOGLE SITEMAP

https://www.flar.cz/